Keskkonna eest hoolitsemine on meie autoteeninduse jaoks oluline eesmärk, mille saavutamiseks teeme olulisi investeeringuid. Keskkonnamõju vähendamiseks on mitmeid võimalusi:
- Tööprotsessi pidev auditeerimine energiasäästlikkuse tagamiseks. Oluline märkus! Energia (elektri ja gaasi) kulud moodustavad suure osa remondieelarvest, eriti töökohtades, kus kasutatakse gaasiga värvikambreid.
- Me renoveerime pidevalt oma hooneid, oleme paigaldanud soojuspumbad ning muutnud maagaasi kasutamise veeldatud propaani ja butaani seguks (esimene on tavaliselt odavam ja sõltub energiaturu kõikumistest vähem kui teine).
- Töö käigus tekkivate jäätmete korrektne sorteerimine:
- Autoosade pakendid – papp ja kile, mida kogume, pressime kokku ja viime taaskasutusjaama.
- Plastikust põrkerauad, mida kasutatakse uute sõidukite osadena.
- Elektroonikamoodulid lähevad ümbertöötlemisele.
- Plastik, mis ei sobi ringlussevõtuks, kõrvaldatakse (põletatakse).
- Ohtlikud jäätmed (õlijäätmed, vedelikud, värvipurgid, värvi- ja lakijäägid).
- Akud ja patareid.
- Klaas.
- Must- ja värvilised metallid.
- Väärib märkimist, et nõuetekohase jäätmete käitlemise ja äraveo jaoks kulutame palju ressursse, sealhulgas inimtunde ja kõrvaldamise arveid, mis moodustavad märkimisväärse protsendi meie müügitulust. Siiski soovime keskkonda kaitsta ja vähendada igasuguste remondi või õnnetuste keskkonnamõju võimalikult vähe.
- Sellega eristume paljudest teistest remonditöökodadest!
- Tähelepanu! On inimesi, kes arvavad, et metallide müük on kasumlik tegevus, kuid sellest saadav raha katavad ainult kuni 30% meie jäätmete ringlussevõtu kuludest.
- Autoosade remont nende asendamise asemel on meie prioriteet. Oleme investeerinud seadmetesse ja tehnikute koolitusse, et taastada autoosi nende vahetamise asemel. Oleme investeerinud tehnoloogiasse, mis võimaldab plast-, alumiinium- ja plekkdetailide taastamist.
- Meie soovitus klientidele on hoolikalt kaaluda enne nõudmist osa väljavahetamiseks, mida saab kvaliteetselt ja garantiiga parandada! Tuletage meelde, et kui me parandame osa selle asemel, et seda asendada, toetame kohalikku majandust (raha jääb Eestisse, mitte ei lähe impordi kuludeks) ja kasutame vähem taastumatuid ressursse, mis oleksid läinud uue osa tootmiseks – elekter, vesi ja ringlussevõtt.
- Märkus! Enamasti täheldavad autoomanikud, et liiklusõnnetusega seotud autoremont tõstab nende kindlustuspoliisi hinda. Mida rohkem osi me välja vahetame, seda suuremad on remondi kulud, kuna kindlustusseltsid peavad kompenseerima suuremad kulud kõrgemate hindadega.