Auto ei saanud tehnoülevaatuselt läbi esitulede tõttu. Mida teha?

Aja jooksul kulub auto esitulede plastpinnale tehases peale kantud kaitsekiht ära ja tulede valgus tundub tuhmunud või hajub valgusvihu intensiivsus väikeste kivide poolt põhjustatud arvukate täkete tõttu. Selle tulemusel ei läbi auto tehnoülevaatust, sest valgustugevuse ja valgusvihu jaotuse mõõteseadmed tuvastavad normidele mittevastavuse. Mõnikord märkab autoomanik ise, et esituled valgustavad pimedal ajal teed halvasti. Mida siis teha? Probleemile on kolm võimalikku lahendust:

  • poleerimine
  • lihvimine ja katmine polümeerkattega
  • lihvimine ja lakkimine

Igal neist valikutest on omad eelised ja puudused. Esitulede pinna poleerimine ja läbipaistvamaks muutmine on kõige odavam, kuid kõige lühemat aega kestva tulemusega meetod, sest esitulede pinnal pole nüüd enam tugevat kaitsekihti ja plastmass muutub kiiresti uuesti häguseks või saab kivide poolt kahjustatud. Kui esitule pind on lihvitud ja kaetud spetsiaalse polümeerkattega, kestab kaitse kauem. Parim efekt saavutatakse esitulede poleerimise ja lakkimisega. See võimaldab hoida esitulede pinna läbipaistva kuni kaks aastat. Pange tähele, et esitulede taastamisel on oluline hinnata ka reflektori ja (kui see on olemas) fokuseeriva läätse seisundit. Neile kleepub tolm ja reflektori peegeldusvõime või läätse läbilaskvusvõime vähenemise tõttu ei anna ka esilatern enam soovitud valgusvihku.

Probleemi lahendamiseks on olemas ka neljas võimalus — lihtsalt vahetada kogu esituli välja. Ärge kartke küsida asenduspakkumist, sest mõnikord juhtub, et B-varuosade tootja esitule (mitte-originaali) hind on võrreldav vana esitule taastamise hinnaga. Samuti võib meie autoteenindus leida teile vähekasutatud ja heas seisukorras esitule.

Reval Group pakub kõiki eespool nimetatud teenuseid. Kõigi teenuste hinna sisse kuulub ka kvaliteetne esitulede reguleerimine. Objektiivse hinnapakkumise saamiseks saatke meile mõned fotod (mõistliku resolutsiooniga) oma auto esituledest aadressil hooldus@revalgroup.ee, märkides ära valitud taastamismeetodi.

Rohkem postitusi

Broneeri aeg

Sisesta oma sõiduki andmed ja teeme personaalse pakkumise 24H jooksul