Kas rooste ajab hirmu nahka? Kas on mõtet üritada roostest lahti saada?

Kõige sagedamini pöördutakse autoteenindusse keretööde hinnapakkumise saamiseks pärast tehnilist ülevaatust või pärast kevadist pesu, kui kogu rooste ühtäkki näha on. Autodel esineb kahte liiki roostet (korrosiooni):

  • pindmine rooste
  • läbiv rooste

Pindmise rooste vastu aitab rooste eemaldamine puhastamise teel, töötlemine spetsiaalsete vahenditega ja kvaliteetne kere värvimine. See garanteerib kuni poolteist aastat kestva tulemuse.

Läbiv rooste on palju suurem probleem. See ei näe tingimata välja nagu auk. Isegi süütu „mullike“ võib olla märk läbivast roostest. Kui rooste lihtsalt eemaldada, avanevad pinda läbivad mikropoorid või jääb puhastatud metall nii õhukeseks, et ei kesta enam kaua. Seetõttu tuleb üsna tihti vahetada välja välispaneelid ja taastada sisepaneelid ning alles seejärel värvida auto. Loomulikult on need tööd ulatuslikumad ja kallimad – välja arvatud need osad, mis on autode külge eraldi kinnitatud, näiteks esitiivad.

Vanema, madala turuväärtusega sõiduki remontimisel tekib põhimõtteline küsimus, et kas remont tasub end rahalises mõttes ära. Meie autotöökoda on valmis nõustama iga autoomanikku ja koostama individuaalse pakkumise, mille alusel saab omanik otsustada, kas on mõttekas sõidukit remontida või tuleks kaaluda selle väljavahetamist.

Sageli selgub, et remonditööd on kulukuselt võrreldavad teise, kvaliteetsema sõiduki ostmisega. Seetõttu on mõnikord mõistlik võtta remondiks kasutamata jäänud raha, lisada sellele vana auto müügist saadud raha ja osta uus auto.

Soovitame kasutatud autode ostjatel enne ostmist auto kindlasti üle kontrollida lasta, sealhulgas tõstukil. Palju mõistlikum on kulutada mõnikümmend eurot kontrolliks, kui pärast sadade või tuhandete eurode eest juba ostetud autot remontida.

Tihti juhtub, et kere tugevdamiseks ettenähtud detailide tugev korrosioon muudab autoga sõitmiseks ohtlikuks – õnnetuse korral sellised kered lihtsalt „volditakse kokku“. Samuti on kriitilise tähtsusega vedrustuse kinnituskohad kere küljes.

Roostekahjustuste hindamiseks on mõttekas tuua auto meie autoteenindusse. Soovitame mitte viivitada isegi väikeste kahjustuste parandamisega! Kui roosteplekk kohe protsessi alguses eemaldada, on auto hoidmine heas korras palju odavam ja te saate seda pikka aega kasutada. Aja saab broneerida aadressil: revalgroup.ee

Rohkem postitusi

Broneeri aeg

Sisesta oma sõiduki andmed ja teeme personaalse pakkumise 24H jooksul