Kui tihti tuleks autot pesta?

Meie autoteeninduses on väike autopesula, kus saab masinat väljast pesta ja seest puhastada. Igasugust muud tüüpi eripesu tellime oma partneritelt.

Soovitame klientidel pesta autot väljast nii tihti kui võimalik, eriti talveperioodil, sest koos bituumeniga koguneb masina pinnale ja auto õõnsustesse palju soola. Mida sagedamini autot pesete, seda vähem jääb selle pinnale soola.

Bituumen, sool ja bituumeni külge kinni jäänud liivaterad kogunevad ustevahelistesse pragudesse, samuti poritiibade ja kaitseraudade vahele. Pärast seda toimib bituumeni ja liiva segu nagu liivapaber, hõõrudes laki- ja värvikihti maha ja põhjustades korrosiooni. Tavaliselt on sellisteks kohtadeks tagumiste ja eesmiste kaitseraudade nurgad ning avad, kuhu on kinnitatud tihendid. Seetõttu soovitame teil autot pesta käsipesulas*,  teha survepesu, et saada puhtaks kõik sellised praod.

Aeg-ajalt soovitame teha läbi ka nn. rauapesu – kasutamise käigus jääb kerele kinni palju metalliosakesi, mis seejärel hakkavad värvil roostetama (auto on kaetud roostetäppidega). See pole üldse hirmus, piisab, kui tellida autopesu spetsiaalse tootega, mis eemaldab värvist metalliosakesed ja teie auto särab jälle nagu uus.      

Rauapesu soovitame teha kord aastas, pigipesu vähemalt kord kahe kuu jooksul ja survepesu kord kuus. Kõik need pesuviisid võite tellida meie ettevõttest.

*Automaatpesula sobib peamiselt neile autoomanikele, kes kasutavad autot tarbeesemena, sest sealne pesuprotsess sõltub harjade seisukorrast – kui kaua aega tagasi neid vahetati ja milline auto oli autopesulas enne teid. Kui enne teid oli automaatpesulas üleni bituumeniga kaetud auto, võib osa sellest bituumenist jääda harjadele ja seejärel määritakse see teie autole koos liivaga. Kuid kui valida on kas automaatpesula või üldse mitte pesta ja te kasutate oma autot „tööhobusena“, võib ka selle pesemisvõimaluse valida. 

Rohkem postitusi

Broneeri aeg

Sisesta oma sõiduki andmed ja teeme personaalse pakkumise 24H jooksul